Ласкаво просимо на Тернопільський сайт акваріумістики!

25 років на ринку виготовлення акваріумів.
Виготовлення, оформлення і обслуговування акваріумів.
Акваріумна апаратура, корма, акваріумні аксесуари.
Водні рослини, екзотичні акваріумні риби, черепахи.
Безкоштовні консультації!


Цікава Інформація                            Замовлення              Мешканці акваріумів

Виготовлення акваріумів на замовлення від 10 до 2000 літрів, обладнання, Аква - дизайн, обслуговування акваріумів, продаж риби, рослин та аксесуарів.
Замовлення приймаються за телефоном:    096 4984804 Володя
Ми не продаємо товар, ми віддаємо його у хороші руки !
Copyright © 2006-2022 TernopilAkva Site Inc. All rights reserved.
Нам пиши сюди : adminNokia7600@mail.ru

АкваТ
НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, ЩОБ ВИБРАТИ ЗДОРОВУ РИБУ

  1. РОЗПРЯМЛЕНІ ПЛАВНИКИ. Сильна риба триматиме плавники розпрямленими. Спинний плавник часто піднімається і опускається, зазвичай, коли риба парить або міняє напрям, і, як правило, опущений, коли вона здійснює рух хвостовим плавником для просування на дуже короткі відстані. Якщо ви купуєте довгохвості різновиди, такі як золота рибка, "комета", вуалехвості гуппі або "півники", хвостовий плавник не може розправлятися, оскільки він сильніше розтягнутий, в порівнянні з різновидами, що мають короткі плавники.
   2.  ЗДОРОВЕ РОЗТАШУВАННЯ. Рибу, яка "завмирає" в товщі води, або плаває у поверхні, або лежить на дні без щонайменших видимих рухів, купувати остережіть Окрім виключень, здорова риба постійно знаходиться в русі і демонструє швидку реакцію.
   3.  БЛИСКУЧІ ОЧІ. Це не завжди легко відмітити, особливо зверху або коли риби маленькі, а також у донних видів. Проте придивитеся, чи немає в них ознак помутніння. Здорові очі прозорі, а пошкоджені або хворі здаються зовні "молочними".
   4.  ЯСКРАВІ КОЛЬОРИ. Це може бути складним для нетренованого і недосвідченого покупця. "Яркі означає відсутність молочного або тьмяного покриву, а також надлишку слизу на тілі. Надлишок слизу створює ефект тьмяного кольору, який за наявності досвіду добре розпізнаваний і безпомилково відрізняється від здорового кольору.
   5.  ПЛАВАННЯ В РІВНОВАЗІ. Здорова риба в нормі не кружляється і не втрачає баланс при плаванні; вона не повинна спливати або тонути. Хоча відразу після їжі навіть абсолютно здорові риби, особливо великі, часто парять і можуть іноді злегка розгойдуватися, коли пережовують їжу. Важливо приймати це до уваги.
   6.  НАПОВНЕНЕ ТІЛО. Це не означає, що воно виглядає роздутим. Треба відрізняти роздутість від щільних м'язів. Здорова риба виглядає саме щільною. Виключенням можуть бути широкоголові варіації золотих рибок - таких як оранда. Голова здорової риби не повинна бути ширше за тіло. Зокрема, подивитеся на частину, розташовану відразу за головою: вона не повинна виглядати стислою. Іншими словами, область "шиї" повинна бути однаковою по товщині, а у деяких видів і різновидів навіть небагато ширше, ніж сама голова.
   7.  ХОРОШИЙ АПЕТИТ. Будьте обережні з цією ознакою! Без сумніву, здорова риба має хороший апетит. Тому деякі акваріуми просять, щоб риб погодували, перш ніж їх купити. Досить просто? Не зовсім. Адже, якщо риб відносно недавно годували, вони можуть бути просто не голодні. Розраховуючи на цю ознаку, слід прийти вчасно. Але подумайте самі, чи треба вам купувати рибу відразу після годування. Задоволений що набуваєте здорової риби, ви просите відловити її і упакувати, щоб відправитися додому. Стрес при ловлі, особливо безпосередньо після їжі, приводить до того що риба випорожнюється у воду упаковки під час подорожі додому. Це може пошкодити стану тварини, особливо якщо шлях неблизький. Таким чином, краще забути про демонстрацію хорошого апетиту і зосередитися на інших чинниках. Поклопочіться про те, щоб поряд з вами був досвідчений акваріуміст,  якому можна довіритись.
ПРИБЛИЗНА ЩІЛЬНІСТЬ ЗАСЕЛЕННЯ АКВАРІУМА
                                                                                                             КІЛЬКІСТЬ РИБ
ПЛОЩА ПОВЕРХНІ АКВАРІУМА, СМ
ХОЛОДНОВОДНІ ВИДИ І РІЗНОВИДИ
ТРОПІЧНІ ВИДИ І РІЗНОВИДИ

5-7,5 см
7,5-10 см
5см
5-7,5 см
7,5-10см
45x25
3
2
14
10
Не рекомендується
60x30
5
3
22
16
14
90x30
7
5
33
24
21
120x30
10
7
44
32
29
150x45
18
13
83
80
54
Для цихлід африканських ріфтових озер мінімальний рекомендований розмір акваріума має площу поверхні 90x30 див.
Крім того, зразкова ппотноюсть заселення приблизно на 50% вище, ніж рекомендований в таблиці.
Інформація приведена із російськомовних літературних джерел, прямі цитати ніяких змін.
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА УТРИМУВАННЯ АКВАРІУМА

   Як тільки акваріум обладнаний і заселений - навіть на початковому, короткому етапі, - він потребує постійного обслуговування, щоб зберегтися нормально таким, що працює. Це один з тих випадків, коли профілактика, поза сумнівом, краще за лікування. Встановивши і підтримуючи хорошу програму обслуговування, можна попередити багато проблем, і, навіть якщо щось відбудеться раптово, наприклад забруднення від випадкового перегодовування, його наслідки можуть бути виправлені до того, як розвинеться криза.
   Одним з важливих елементів відходу є збереження якості води на постійному рівні. Без цього деякі патологічні зміни можуть протікати непомітно, поки не стануть необоротними або необхідні для їх усунення зміни не будуть дуже трудомісткими. Робота по підтримці стану води складається з того, що потрібно робити щодня, і того що вимагає уваги лише разів або два в році. Проте і те і інше однакове важливо.

Щоденний догляд:
1.  Включайте часткове освітлення акваріума після денної перерви або після того, як світло в кімнаті було включене ненадовго, щоб уникнути раптового переходу від темноти до світла.
2.  Перевіряйте здоров'я всіх риб і приймайте заходи до їх лікування, якщо це необхідно.
3.  Годуєте риб. Для більшості співтовариств двох годувань, вранці і увечері, достатньо, але риби із спеціальними потребами або поведінкою, такі як смеркові або нічні, потребують власного розкладу і особливої дієти.
4.  Перевіряйте репродуктивну активність і відсаджуйте пари в окремий акваріум, якщо це передбачено їх природою: деякі риби в період розмноження надто агресивні. Ізоляція також необхідна, якщо планується вирощування мальків. У разі живородящих риб може бути легше видаляти мальків або самку (не виймаючи з води, а переводячи її в окрему судину).
5.  Перевіряйте температуру води.
6.  Перевіряйте все устаткування, щоб переконатися, що воно нормально працює і замінюйте або лагодьте при необхідності окремі його елементи.
7.  Увечері перевіряйте здоров'я смеркових і нічних видів, що залишаються в укриттях протягом дня.
8.  В кінці дня вимикайте освітлення в акваріумі декількома хвилинами пізніше, ніж світло в кімнаті, щоб уникнути різкого переходу від світла до темноти.
Щотижневий догляд
1.  Перевіряйте рівень аміаку, нітриту і рН
і відповідно робіть коректуючі дії, в т.ч. часткову заміну води (див. попередні розділи). Пам'ятаєте, що зміна значення рН на 1 одиницю відображає десятиразове збільшення або зменшення кислотності.
2.  Проводите ретельнішу, ніж щоденна, перевірку устаткування.
3.  Виключаючи ті випадки, коли риб готують
до розмноження або вирощуються мальки, не годуєте їх цілий день. Цей одноденний пост допоможе компенсувати щоденне невелике перегодовування впродовж тижня.
4.  Перевіряйте запаси кормів, ліків, засобів обробки води, реактивів для тестів і т.д., замінюйте їх, якщо це необхідно.

Догляд раз в дві неділі
1.  Вимикайте насоси або фільтри.
2. Обережно перемішуйте поверхню субстрату, прагнучи не пошкодити коріння рослин.
3.  Видаляйте водорості, що прикріпляються до переднього скла акваріума і бічних стекол, коли це необхідно (якщо бічні поверхні знаходяться на вигляді, водорості можуть виглядати неестетично). Наскільки можливо, залишайте задню поверхню необробленою для забезпечення свіжій їжею риб, які харчуються водоростями.
4.  Обрізайте, якщо це необхідно, рослини, видаляючи все мертве або вмираюче листя.
5. Дайте водоростям і відходам осісти на дно.
6. Видалите сифоном близько 1/4 води, що містить відходи, що накопичилися. (Використовуйте сифонову грушу; НІКОЛИ не відсисайте воду ротом!) Якщо рівень змісту аміаку вище безпечного, часткову заміну води можна проводити щонеділі, поки причина не буде усунена.
7.  Заміните видалену воду водопровідною або дощовою, підігрівши її (додаванням киплячої води) у відрі або іншому відповідній судині. Додайте дехлоринатор або дехлораминатор, якщо заміна складає більше 20-25%. Замінююча вода повинна відповідати акваріумною по жорсткості і рН.
8.  У міру потреби вимийте конденсаційну кришку або скло і поставте на місце. Перевірте і замініть фільтр з активованого вугілля, якщо це необхідно або рекомендується виробником.
9.  Включите насос і фільтр.
Щомісячне обслуговування
1.  Заміните або очистите матеріал механічного і хімічного фільтрів.
2.  Промийте біологічний фільтр, якщо можливо, в акваріумній воді для підтримки різноманітності бактерій. Ніколи не використовуйте ніяких миючих засобів, оскільки вони, навіть
у маленьких концентраціях, вбивають мікрофауну і мікрофлору фільтру і токсичні для риб. Кип'ятіння і стерилізації матеріалу біологічного фільтру також потрібно уникати із-за небезпеки знищення мікроорганізмів.
3.  У разі використання донних фільтрів вставте трубку сифону у повітря підйомник  і видалите
(не за допомогою рота!) відходи, що накопичилися, з-під фільтруючої пластини.
4.  Перевірте всі термінали і з'єднання освітлювального устаткування.
5.  Очистите всі трубки фільтрів і розпилювачів.
6.  Перевірте діафрагму повітряного насоса і замініть її, якщо це необхідно.
7.  Очистите дифузори.
8.  Промийте конденсаційну кришку або скло, якщо в цьому не було необхідності при двотижневій перевірці.
9.  Замініть зіпсовані види рослин і проведіть генеральне прибирання водної рослинності.

Двічі в рік та інколи
1.  Якщо використовується УФ стерилізатор, заміните випромінюючу трубку після 6 місяців експлуатації.
2.  Перевірте рівень люмінесцентного освітлення і замініть лампи, якщо освітленість знизилася або рослини помітно гірше за себе відчувають.
З декількох помп замініть як мінімум одну і встановите порядок заміни один раз в пів року.
3.  Поміняйте аерофільтр в повітряному насосі, що засмітився застряглими в нім порошинками.
4. Перевірте мотори фільтрів. Якщо ви не володієте необхідними уміннями, звернетеся до фахівця або до досвідченого акваріума, здатного зробити це для вас. Якщо робота продовжиться більше одного дня, використовуйте резервний фільтр або переконайтеся, що аерація достатньо сильна для підтримки рівноваги в період тимчасової відсутності фільтру.

Обслуговування перед відпусткою
1.  Акваріум, що правильно міститься, не представляє жодних проблем для сімейної відпустки. Перед від'їздом ретельно перевірте, щоб все устаткування працювало як слід, і заміните те, справність чого викликає сумніви. Дуже важливо не затягувати цю процедуру до останнього дня. Дайте собі 10-14 днів, щоб переконатися
що відремонтоване або нове устаткування нормально працює.
2.  Освітлення повинне регулюватися таймером. Альтернатива - ваші друзі, які доглянуть за акваріумом: ознайомте їх з режимом освітлення, який підтримуєте, і рослини не постраждають за час вашої відсутності.
3.  Годування може здійснюватися автоматичною годівницею, яка видає певну кількість сухого корму (пластівців або кульок)
у заданий час. Багато хто перекладає цей обов'язок на друзів. У ідеалі це повинна бути людина, що розбирається в акваріумі. Але, якщо це не так, посвятите новачка в роботу вашого устаткування і поясните процес годування. Залиште поділений на денні дози запас корми, щоб переконатися, що риби не будуть перегодовані (реальна небезпека від тимчасових опікунів!). У продажу є також відпускний блок, який розміщує корм на матриці, що поволі рухається, і це може бути кращим рішенням. Нарешті, якщо риб правильно годували протягом року, за умови, що акваріум добре засаджений рослинами, вони можуть створити достатні резерви, щоб протриматися декілька тижнів без якої-небудь надмірної незручності.

Тепер пояснимо, як крок за кроком ввести нову рибу в акваріум.

Як є багато шляхів для устаткування акваріума, так існує безліч способів вселення риб, але всі вони засновані на одній і тій же "філософії мінімального стресу".
1.  Вийміть пакет з рибою з ізолюючої коробки або пакету і розв'яжіть його. Не кидайте його відкритим!
2.  Підверніть відкритий край утворюючи "шийку". Це служить двом цілям: допомагає зберегти верх пакету відкритим і служить плаваючим кільцем.
3.  Помістите пакет плавати усередині акваріума і залиште на 10 хвилин, щоб поступово порівняти температуру води в пакеті з температурою акваріума.
4.  Залийте в пакет акваріумну воду (в кількості зразкового 1/4 від об'єму води в пакеті) і знову залиште його на 10 хвилин або біля того. Такі дії поступово введуть нову рибу в акваріумне середовище.
5.  Повторите 4-й етап як мінімум ще раз, а краще двічі.
6. Обережно випустите рибу в акваріум. Краще всього опустите пакет нижче за поверхню води, поверніть його і дайте рибі можливість самій виплисти з нього. Не виливайте рибу: роблячи це, ви збільшуєте рівень стресу, а всі попередні кроки були направлені на його зменшення.
СТАНДАРТНИЙ САЧОК для ВИЛОВУ АКВАРІУМНИХ
7.  Не включайте акваріумне освітлення, якщо заселення відбувається увечері; почекайте, перш ніж включати основне світло в кімнаті. Це дасть рибі можливість досліджувати її нове оточення в умовах приглушеного освітлення. Якщо переселення відбувається вранці, не включайте освітлення в акваріумі до наступного дня або хоч би почекайте, поки риба не освоїться, перш ніж включати освітлення акваріума.
8.  Якщо переселення відбувалося увечері, не годуєте рибу до наступного дня;
при денному заселенні її можна погодувати, коли вона здаватиметься такою, що освоїлася (краще всього за годину або біля того). Погодуєте дуже помірно.

Карантин нової риби.
   Коли куплена нова риба, вона повинна якийсь час знаходитися під спостереженням, щоб не було сумнівів в її здоровому стані. Найпершу партію риб можна вселити в знов влаштований акваріум. Подальші особини повинні міститися десь у іншому місці, поки не буде виключений ризик занесення хвороби в стале співтовариство.
   Цей період ізоляції (зазвичай від однієї до два або більше тижнів) в окремому акваріумі називається карантином. Взагалі-то, щоб називатися карантином, він повинен тривати 40 днів, але термін став так широко використовуватися, що уживається незалежно від тривалості ізоляції.
   Впродовж цього часу у нових риб потрібно ретельно спостерігати ознаки погіршення здоров'я і вживати відповідним заходам, якщо це необхідно. Тільки коли можна бути упевненим що риба не тільки не хвора, але і повністю облямувалася, можна безпечно ввести її в співтовариство. Для цього потрібно виконати процедуру, описану в попередньому розділі і відповідно адаптовану.
   Карантинний акваріум може не бути настільки здійсненим, як основною, але він повинен задовольняти всім основним потребам риб - від пристрою притулків до підтримки відповідної температури і хімізму води. Після завершення карантинного періоду акваріум може міститися звичайним способом, не чекаючи наступних покупок, але в готовності на випадок використання як лікарняного для риби, яка може потребувати ізоляції для лікування.
   Якщо під час карантину або надалі акваріум був використаний для лікувальної мети, він повинен бути після цього звільнений, продезинфікований і наново обладнаний.