Ласкаво просимо на Тернопільський сайт акваріумістики!

25 років на ринку виготовлення акваріумів.
Виготовлення, оформлення і обслуговування акваріумів.
Акваріумна апаратура, корма, акваріумні аксесуари.
Водні рослини, екзотичні акваріумні риби, черепахи.
Безкоштовні консультації!


Корисні поради                                      Аква - дизайн                       Мешканці акваріумів

Золоті рибки і близькі їм види найбільша різниця між золотими рибками і рибами, що належать до тропічних видів (у широкому сенсі), полягає в тому, що золоті рибки не вимагають додаткового підігріву. Таким чином, при комплектуванні акваріума для золотих рибок водонагрівач вам не знадобиться. Крім того, любителям цього виду треба пам'ятати наступне:




Виготовлення акваріумів на замовлення від 10 до 2000 літрів, обладнання, Аква - дизайн, обслуговування акваріумів, продаж риби, рослин та аксесуарів.
Замовлення приймаються за телефоном:    096 4984804 Володя
Ми не продаємо товар, ми віддаємо його у хороші руки !
Copyright © 2006-2022 TernopilAkva Site Inc. All rights reserved.
Нам пиши сюди : adminNokia7600@mail.ru

АкваТ
1.        Золоті рибки проводять значну частину часу, риючись в гравії у пошуках їжі. Роблячи це, вони дуже швидко відкопають пластини підгравієвого фільтру або, якщо він захищений гравієвою серветкою, цю саму серветки. Тому при комплектуванні акваріума для золотих рибок бажано уникати і підгравієвих фільтрів, і гравієвих серветок.
2.        Із-за незламного інтересу до субстрату золоті рибки жуватимуть не тільки його, але і поверхні всіх занурених в нього об'єктів, включаючи камені оформлення. Тому в такому акваріумі особливо важливо уникати використання загострених каменів або синтетичних прикрас. (Гострих прикрас краще уникати в будь-яких акваріумах.)
3.        Крім того, розкопуючи грунт, золоті рибки рано чи пізно вириють більшість акваріумних рослин. Щоб уникнути цього можна посадити рослини в пластикові горщики або інші відповідні нетоксичні контейнери і закопати останні в субстрат або заховати за каменями, за іншими прикрасами, обклавши шаром крупної гальки, яку ваші невгамовні вихованці не зможуть зрушити.
4.        Золоті рибки, як і багато інших близьких їм видів, в основному травоїдні і можуть з'їсти всі ніжні, соковиті рослини. З цієї причини для оформлення їх акваріума доведеться використовувати тільки жорсткі або - як альтернативу - штучні рослини, популярні останнім часом.
5.        Штучні природні рослини можуть чудово виглядати в оформленні акваріума із золотими рибками, особливо такого, де живуть найбільш дивні їх різновиди.
Золота рибка
Червоні оранди потребують спеціального оформлення акваріума.
Чорний, як смола, або сніжно-білий гравій і камені різного кольору особливо живописно виглядають в таких акваріумах.
1.        Акваріум  із золотими рибками повинен бути добре освітлений, щоб найкращим чином підкреслити ефектне забарвлення риб.
2.        Могутня система фільтрації, що не створює зайвого збурення води, з хорошими здібностями до механічного очищення об'ємних твердих відходів, вироблюваних золотими рибками, - необхідна умова утримування цього виду риб.
3.        Володіючи досить великими розмірами, золоті рибки не можуть жити в акваріумі менше ніж 60x30x30 см, навіть якщо їх всього декілька невеликих особин.
В наші дні в акваріумах містяться не тільки золоті рибки. Коі, особливо нові коі з довгими плавниками-вариации "Метелик" або "Фейрі" - стають все більш популярними. Деякі колірні варіації линя (Tinca tiпса) також мають попит останнім часом. При утримуванні таких риб, звичайно, важливі розміри акваріума. Коі здатні вирости до 90 см і більше. Дорослі лині деколи досягають довжини близько 70 см, хоча більшість риб мають розмір близько 30-40 см. Вимоги для їх отримування очевидні - дуже великий акваріум, над ефективна фільтрація, особливо пильна увага до якості води, регулярні необхідні її заміни і т.д. Так що і сьогодні ці риби рідкість в любительських домашніх акваріумах.


ЗОЛОТА РИБКА
Carassius auratus
Золота рибка є якщо не найпоширенішою декоративною рибкою в світі, то найпопулярнішою серед всіх акваріумних домашніх улюбленців. Дійсно, практично кожен акваріум або володар декоративного ставка хоч одного разу тримав золотих рибок. Багато століть незліченні варіації золотої рибки культивувалися в різних країнах. Зараз існує більше 100 офіційно визнаних варіацій, а кількість неофіційних не піддається обліку.
Деякі з найбільш відомих варіацій описуються тут, проте, оскільки існуючі гібриди постійно комбінуються за такими ознаками, як колір, довжина і форма плавників, швидкість появи нових варіацій золотих рибок не знижується. Хоча деякі із старих визнаних морф збережуться і в майбутньому, кожні декілька років з'являтимуться нові. Приведене альтернативне наукове найменування Carassius auratus auratus вказує на те, що золота рибка ще недавно розглядалася як підвид срібного карася (C. auratus), іншим підвидом якого вважався золотий, або звичайний, карась (C. auratus gibelius). Зараз вважається, що кожний з них є самостійним виглядом.

Розповсюдження: Китай і частина Сибіру. Проте вигляд широко поширений в багато тропічних, субтропічних і помірних регіонів по всьому світу.
Розмір: Приблизний до 30 см для тонкотелых варіацій, а для варіацій з округлим тілом зазвичай значно менше. Деякі різновиди, наприклад оранди, можуть також досягати значної величини.
Поведінка: В цілому миролюбне, хоча деякі особини, особливо зрілі самці, в період розмноження можуть турбувати інших риб. Всі різновиди їдять м'які, соковиті рослини і постійно риються на дні акваріума.
Харчування: Поїдає широкий спектр кормів, в яких повинні бути присутніми рослинні компоненти.
Акваріум: Повинен бути просторим, з великими відкритими просторами, що дозволяють повністю бачити риб. Для декорації можуть використовуватися штучні або могутні і несмачні рослини. Коріння рослинності повинне бути захищене (див. Акваріумні рослини). Хімія води не істотна, але якість її повинна бути хорошою. Дуже важливі хороша фільтрація і аерація. Інтервал температури: Від 10 °С до 30 °С і вище. Високу температуру не слід підтримувати довгий час.

  Звичайна золота рибка. Класична варіація з короткими плавниками, зазвичай забарвлена в оренжевий колір (вгорі), але  також зустрічається в інших одноколірних і комбінованих варіаціях (внизу «КРИВАВО-ЧЕРВОНА" варіація).
  «Комета» — з подовженим тілом, тоншим і з сильно витягнутими хвостовими плавниками, переважно загостреними. Найбільш популярна варіація - червона з білим, відома як «Сараза» (зліва).
  Веєрохвіст. Варіація з овальним тілом, подвійним хвостом з відносно короткими плавниками (внизу: варіація «Калико»).


Розмноження: Самки постійно переслідуються самцем, у якого в період розмноження на зябрових кришках розвивається біле, схоже на прищі здуття. Нерест парний або зграєвий серед тонколистої рослинності. Золоті рибки - вид, що розкидає і поїдає свою ікру, тому або риби або ікра повинні бути видалені після нересту (що зазвичай відбувається при температурі вище 20 °С). Вилуплення мальків приблизно через 6-7 днів.
Вуалехвіст. Схожий з веєрохвостом, але з довшими плавниками, що розвіваються (вгорі: "Каліко", справа: "червоно-білий" східного стилю; КРОВ'ЯНІ ПРОЖИЛКИ НА ХВОСТІ СВІДЧАТЬ ПРО ПОГАНІ УМОВИ УТРИМУВАННЯ).

Ріукін. Схожий з веєрохвостом, але з високим спинним плавником і трошки іншою формою тіла.

Орднда. Подібна до вуалехвоста, але з схожим на малину наростом ("капішоном") на голові (зверху зліва: "Червоний помпон"; вгорі: оранда биколор - "ШОКОЛАДНО-СРІБЛЯСТА"; зліва: "БРОНЗОВИЙ ПОМПОН" і "Червона шапочка").
"Мавр". З подвійним хвостом, але без "капішона". Очі можуть бути опуклими. Колір тіла: чорний.


"Мавр-метелик". Схожий на "мавра", але з коротшим подвійним хвостом, який часто кирпатий назовні і схожий на метелика (вгорі: Блакитний " мавр-метелик ").

Хаманишики. варіація з овальним тілом подвійним хвостом з випуклими лусками, виглядають як перлини. Риба з двома "міхурами" на вершині голови, відома як "высокоголова перлина" (вгорі).
Львиноголовка. схожа на оранду, але без спинного плавника. профіль спини відносно рівний (дальня ліва - "блакитна" варіація; праворуч від неї - "червоноока").
Ранчу. Схожа на львиноголовку, але з сильно зігнутим профілем спини (на Фото нижче: зліва -"червоно-біла" варіація; справа- "чорна").


"Зіркогляд". форма тіла схожа з львиноголовкой, але без "капішона"
і з очима що дивляться вгору.

"Водяні очі". Схожа на -"Зіркогляда", але з великими наповненими рідиною мішками під очима (внизу: "Червона" варіація).